ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

„046 За Охрид се зборува“: Половина од охридските пратеници дадоа осврт на мандатот, ги очекуваме ставовите на преостанатите двајца

Охрид, 29. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Половина од охридските пратеници веќе го дадоа својот осврт на мандатот, како дел од пошироката анализа „046 За Охрид се зборува“ на Супер радио и OhridPress за работата на охридските пратеници во Собранието на Република Македонија.

Се надеваме како редакција дека и преостанатите двајца пратеници ќе најдат време и можност да го кажат својот став пред граѓаните кои гласале за нив на изборите кои се одржаа во 2020 година. Поканата за тоа останува се’ до четврток, на 7-ми декември, кога ќе биде објавена комплетната анализа, како и целосните интервјуа со пратениците од последниот парламентарен состав 2020-2024 година.

На OhridPress е во тек и анкетата на која скоро 1.000 граѓани го дадоа својот глас за работата на охридските пратеници во Собранието на Република Македонија.

Наскоро на OhridPress повеќе за тоа какви пратеници имаме, а уште повеќе за тоа какви пратеници треба да имаме во новиот парламентарен состав. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука