Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Физичка пресметка помеѓу четири лица на локален пат во селото Косел

Охрид, 15. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти февруари 2024 година, во 15:30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на локален пат во охридското село Косел бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу три лица на возраст од 24, 21 и 45 години од една и 37-годишно лице од друга страна.

– По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука