Избор ОБРАЗОВАНИЕ Спорт ТОП ВЕСТИ

Денес селективен тест за прием на ученици во паралелката за фудбал на ДСУ „Спортска академија“ во Охрид

Охрид, 13. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – За денес е закажан селективниот тест за прием на ученици од Охрид и регионот (Струга, Дебар, Ресен) во ДСУ „Спортска академија” Охрид.

Ќе се примаат ученици во паралелката за фудбал при ОСУ „Св.Климент Охридски“.

Селективниот тест ќе се одржи од 15:00 часот на игралиштето со вештачка трева при СРЦ „Билјанини извори“ Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука