ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Во недела на OhridPress: ТОП вести на неделата

Охрид, 9. јули 2023 (ОХРИДПРЕС) – Секоја недела на Вашиот Број 1 локален информатор – интернет порталот OhridPress Ви нудиме избор од ТОП вестите кои ја одбележаа неделата која е зад нас.

Од нив, најголемиот дел се авторски вести на нашата редакција, но поместен е и избор од настаните кои оставија белег на седмицата која е зад нас.

Продолжуваат работите на влезот во Охрид, како дел од потегот до Подмоље (Фото/Видео)

CNBC: Македонија: Скриен скапоцен камен на Балканот, Охрид зрачи со шарм на секој агол

Охрид некогаш: Што носеле охридските фамилии на овој ден пред години во манастирот Свети Наум

Тамаро прераснува во лидер и во делот на кетерингот, врвна организација на летната забава во ОДВ Електрик (Фото/Видео)

Зелениот појас на патот Охрид-Св. Наум, на потегот до „Св. Стефан“ обраснат со трева (Фото/Видео)

У Охрид може да се летува и вака… (Фото)

Започна средувањето на зелениот појас на патот Охрид-Св. Наум, на потегот до „Св. Стефан“ обраснат со трева (Фото)

Жители на Пештани реагираат на хигиената и уреденоста: Заборавени сме во секоја смисла на зборот (Фото)

Менкиноски: Јас го истакнав македонското знаме со Сонцето од Кутлеш, но не се чувствувам виновен (Фото)

Охрид некогаш: На плажа во 90-тите, „Горица 1“, хотел „Парк“… скромно и едноставно (Фото)

Бочварски: Вратена e во сообраќај делницата од Подмоље до Охрид за сите возила

Охридските полуматуранти со поголем интерес за стручните училишта, одредени струки се веќе пополнети

Милош Петровиќ од блогот Putuj.rs воодушевен од убавините на Охрид по посетата на покана од ТАВ Македонија

Ставени во функција рампите во центарот на градот

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука